بیوگرافی

 

زندگی نامه

محمد فرهاد عظیمی

سفیر و نماینده ویژه جمهوری اسلامی افغانستان در جمهوری قزاقستان

آقای محمد فرهاد عظیمی به اساس فرمان ریس جمهوری اسلامی افغانستان به عنوان سفیر و نماینده ویژه افغانستان در قزاقستان تعیین شد.

آقای عظیمی همیشه به عنوان یک سیاست مدار برجسته و پیش رو بوده و در دوره های مختلف به عنوان مشاور برای کاندیدان ریاست جمهوری و پارلمانی نیز بوده اند. در ایام زندگی سیاسی، در همکاری نزدیک با دیپلمات ها و نیروهای بین المللی به شمول نیرو های حمایت قاطع و در گذشته با نیرو های بین المللی کمک به امنیت (آیساف) قرار داشتند. آقای عظیمی  در چندین سفر رسمی و مهم از دولت افغانستان در کشور های ایالات متحده آمریکا، اروپا، آسیا و آسترالیا نمایند گی کرده اند.

قبل از ماموریت ایشان در  سفارت افغانستان در قزاقستان، آقای عظیمی یک دوره در پارلمان افغانستان به نمایندگی از ولایت بلخ بین سال های 2010 تا 2018 ایفا وظیفه نموده و در جریان دوره کاری شان در پارلمان  افغانستان، برای دو دوره نایب منشی، عضو هئیت رئیسه (اداری)، عضو کمیسیون تقنین و همچنان یک دوره به عنوان ریس کمیسیون تقنین پارلمان ایفا وظیفه نموده اند.

قبل از انتخاب شدن به در پارلمان افغانستان، آقای عظیمی از سال 2005 تا 2010 به عنوان استاد در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه بلخ ایفا وظیفه نموده و در عین سال ها به عنوان ریس شورا، در شورای ولایتی بلخ نیز ایفا وظیفه می نمودند.

قبل از اینکه در سال 2005 به کشور برگردند، آقای عظیمی از سال 1998 تا 2004، با اقامت در هالند، برنامه های کوتاه مدت روی موضوعات مدیریت، اداره و انسجام را تعقیب نموده و در عین زمان، به عنوان آموزگار برنامه های کامپیوتری نیز ایفای خدمت نموده اند.

آقای عظیمی متولد شهر مزارشریف، ولایت بلخ هستند.  مکتب را در لیسه عالی باختر به اتمام رسانیده و دوره کارشناسی خویش را در رشته حقوق و علوم سیاسی از دانشگاه بلخ و دوره کار شناسی ارشد خویش را در رشته حقوق تجارت بین المللی از دانشگاه تجارت تاجک در تاجکستان به اتمام رسانیده اند.  به زبان های فارسی، انگلیسی، روسی، ازبیکی و اردو تسلط کامل دارند. آقای عظیمی متاهل و دارای 5 فرزند میباشند.

 

 

RSS
Follow by Email