محترم محمد فرهاد عظیمی، سفیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی أفغانستان با محترم محمد شیراز، معاون دانشگاه تکنیکی قزاق-بریتانیا دیدار و گفتگو نمودند.

در این ملاقات که محترم محمد حشم سعد، مستشار سفارت جمهوری اسلامی أفغانستان نیز حضور داشتند، در نخست سفیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی أفغانستان تشریف آوری آقای شیراز را به سفارت کشور خیرمقدم عرض نمودند.

متعاقباً محترم محمد شیراز با ابراز امتنان و قدردانی از میزبانی جلالتمآب سفیر جمهوری اسلامی أفغانستان بیان کردند که دانشگاه تکنیکی قزاق-بریتانیا یکی از بهترین دانشگاه ها در منطقه میباشد که در مقاطع مختلف تحصیلی برای دانشجویان اش بهترین زمینه های تحصیلی را فراهم خواهد ساخت.  در ادامه ایشان هدف ملاقات خویش را برقرار نمودن روابط نیک  دانشگاه با سفارت جمهوری اسلامی أفغانستان اظهار نموده، فرمودند که دانشگاه تکنیکی قزاق-بریتانیا حاضر است تا در رشته های تحصیلی مختلف برای دانشجویان أفغان  زمینه تحصیل را فراهم ساخته و آنها را کمک نماید تا تحصیلات خویش را در یک مکان معتبر به إتمام برسانند. آقای شیراز بیان داشتند در صورتیکه  دولت افغانستان مایل به همکاری با دانشگاه ایشان باشد آنها نیز بسته های ویژه ای را برای دولت افغانستان و دانشجویان افغان ارائه خواهند کرد. 

متعاقباً سفیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی أفغانستان با ابراز امتنان وقدردانی از پیشنهادات محترم محمد شیراز، معاون دانشگاه تکنیکی قزاق-بریتانیا، بیان نمودند که سفارت جمهوری اسلامی أفغانستان حاضر است تا در بخش های مختلف با دانشگاه ایشان همکار بوده و در زمینه جذب دانشجویان أفغان در این دانشگاه تلاش خواهند ورزید. آقای عظیمی وعده سپردند تا در زمینه با وزارت های ذیربط دولت جمهوری اسلامی أفغانستان هماهنگی لازم را یجاد نموده، زمینه همکاری های دو جانبه را فراهم میسازند. در اخیر، دو طرف بر این توافق نمودند تا با راه اندازی کنفرانس عمومی با حضور نمایندگان سیاسی کشور ها و سازمان های بین المللی، توجه آنها را در خصوص حمایت از دانشجویان أفغان برای شمولیت در دانشگاه تکنیکی  قزاق- بریتانیا جلب نمایند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Follow by Email