محترم محمد فرهاد عظیمی سفیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی أفغانستان مقیم جمهوری قزاقستان با محترم کریم مسیموف، رئیس عمومی امنیت ملی قزاقستان دیدار و گفتگو نمودند.

در این دیدار که محترم محمد حشم سعد، مستثار سفارت جمهوری اسلامی أفغانستان جناب سفیر جمهوری اسلامی أفغانستان را همراهی میکردند، نخست از همه آقای مسیموف تشریف آوری ایشان رابه ریاست عمومی امنیت ملی قزاقستان خوش آمدید عرض نمودند.

سپس سفیر ونماینده فوق العاده جمهوری اسلامی أفغانستان با ابراز امتنان از آقای مسیموف، هدف دیدار خویش را برقراری و تحکیم روابط امنیتی أفغانستان با قزاقستان بیان نمودند. آقای عظیمی بیان کردند که قزاقستان از جمله کشور های مشترک المنافع دولت أفغانستان محسوب میشود، لحاظا همکاری های امنیتی بین این دو کشور به منفعت هر دو طرف میباشد.

ایشان دیدگاه جلالتمآبان رئیس جمهوری اسلامی افغانستان و رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان را به آقای کریم مسیموف ارائه نموده، گفتند که افغانستان حاضر است تا با قزاقستان در بخش های مختلف، همکاری های امنیتی و استراتیژیک را آغاز نمایند.

متعاقباً آقای کریم مسیموف، رئیس عمومی امنیت ملی قزاقستان با ابراز امنتان و قدردانی از تشریف آوری محترم محمد فرهاد عظیمی، افغانستان را کشور دوست و متحد دولت جمهوری قزاقستان خطاب نمودند.

سپس آقای مسیموف با تائید سخنان سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در خصوص برقرار روابط امنیتی بین دو کشور، ابراز داشتند که این همکاری ها باید به شکل دو جانبه صورت بگیرد. برعلاوه، آقای مسیموف ناامنی در افغانستان را ناامنی در منطقه خطاب کرده بیان داشتند که دولت جمهوری قزاقستان حاضر است تا در این عرصه دولت افغانستان را همکاری نماید.

در اخیر، سفیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان با ابراز امتنان وقدردانی از آقای مسیموف، بیان داشتند که دولت افغانستان خواهان گسترش روابط خویش با دولت قزاقستان میباشد، لحاظا ما حاضر هستیم تا در بخش های مختلف با شما همکاری داشته باشیم.  آقای مسیموف با تاکید بر تحکیم روابط دو کشور، وعده هر نوع همکاری را برای سفیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان دادند. ملاقات با تفویض تحایف از طرف هر دو جانب به پایان رسید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Follow by Email