محترم محمد فرهاد عظیمی، سفیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان مقیم در جمهوری قزاقستان با آقای حیدربیگ توماتوف، رئیس واحد آسیایی و آفریقایی وزارت امور خارجه جمهوری قزاقستان دیدار و نامه جلالتمآب رئیس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان را به ایشان تقدیم نمودند.

در این ملاقات که محترم محمد حشم سعد، مستشار سفارت ج.ا.ا. نیز حضور داشتند، نخست از همه آقای توماتوف تشریف آوری سفیر جمهوری اسلامی افغانستان را به مقر وزارت امور خارجه جمهوری قزاقستان خوش آمدید عرض نمودند.

متعاقباً سفیر جمهوری اسلامی افغانستان با تائید روابط دوستانه و برادرانه بین دو کشور از وزیر امور خارجه جمهوری قزاقستان بابت کمک های همیشه گی حکومت آن کشور در بخش های مختلف برای جمهوری اسلامی افغانستان ابراز امتنان و قدردانی نمودند. سپس آقای عظیمی، نامه ای جلالتمآب محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان برای جلالتمآب قاسم جومارت توکایف، رئیس جمهور جمهوری قزاقستان را به آقای توماتوف تقدیم و تاکید نمودند که رئیس جمهوری افغانستان از همتا دیرینه خویش جمهوری قزاقستان خواهان حمایت از کاندیداتوری خانم ثریا دلیل در معاونیت سازمان بین المللی مهاجرت شدند. 

سپس آقای توماتوف با ابراز امتنان و قدردانی از سفیر جمهوری اسلامی افغانستان، حمایت دولت خویش را از کاندیداتوری خانم ثریا دلیل اعلام نموده و بیان نمودند که ایشان نامه رئیس جمهوری افغانستان را به  رئیس جمهور خویش تسلیم خواهند داد. در ادامه ایشان  افزودند که دولت قزاقستان به عنوان یک دوست خوب دولت افغانستان حاضر است تا از این کشور در عرصه های مختلف حمایت دوامدار نماید.

متعاقباً سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در دیدار خویش با وزیر امور خارجه جمهوری قزاقستان در حاشیه برنامه افطاری وزارت امور خارجه برای سفیران کشور های مسلمان، یکبار دیگر پیام جلالتمآب رئیس  جمهوری اسلامی افغانستان را برای ایشان رسانیده خواهان حمایت دولت قزاقستان از کاندیداتوری محترمه ثریا دلیل مشاور ارشد وزارت امورخارجه در پست معاونیت سازمان بین المللی مهاجرت  شدند.

آقای بیبوت بکراولی اتامکولوف، وزیر امور خارجه قزاقستان از این پیشنهاد به گرمی استقبال نموده و اطمینان دادند که در این راستا دولت افغانستان حمایت همه جانبه دولت قزاقستان را با خود دارد.

در اخیر، دو طرف برای حفظ و گسترش همکاری های دو جانبه با همدیگر تاکید نمودند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Follow by Email