به تاریخ 16 عقرب  1397 محترم محمد فرهاد عظیمی سفیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان با محترم داکتر امتیاز احمد قاضی سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در قزاقستان دیدار تعارفی نمودند.

در این دیدار که آقای عظیمی توسط محمد حشم سعد مستشار سفارت جمهوری اسلامی افغانستان همراهی میشدند، روی موضوعات مختلف چون دوستی، تامین صلح و ثبات دو کشور با هم دیگر بحث نمودند.

نخست سفیر جمهوری اسلامی پاکستان ماموریت تازه آقای عظیمی را مبارک باد عرض نموده بیان داشتند که افغانستان و پاکستان از دیر زمانی با هم دیگر به عنوان دوست و برادر بوده اند که این دوستی و برادری باید همچنان پابرجا بماند. سپس سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در مورد امنیت و صلح در هر دو کشور بحث نموده تاکید کردند تا افغانستان و پاکستان باید در عرصه مبارزه با دهشت افگنی با هم همکار باشند.

سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در قدم نخست از پذیرایی سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در سفارت آن کشور قدردانی و ابراز امتنان نموده بر نقش پاکستان در تامین صلح و امنیت در افغانستان تاکید کردند. برعلاوه  عرض نمودند که این دو کشور باید با همدیگر یکجا جهت مبارزه و محو دهشت افگنی، ناامنی، مبارزه با گروه های تروریستی همکار باشند تا صلح و ثبات در هر دو کشور تامین باشد.

در اخیر سفیر جمهوری اسلامی افغانستان با تاکید بر روابط دوستی و برادری این دو کشور و به رسم فرهنگی تحفه ای برای نشان دادن حسن نیت خویش برای سفیر پاکستان اهدا کردند.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Follow by Email