بتاریخ 9 نوامبر 2018 جناب محمد فرهاد عظیمی سفیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان مقیم جمهوری قزاقستان غرض ملاقات تعارفی با رئیس دانشگاه یورازیا آقای ایرلان سیدیکوف دیدار نمودند.

درین ملاقات که از جانب دانشگاه محترم باوبیک سامژوریک معاون روابط خارجه و نو آوری و محترمه سابینا مندازایوا، رئیس بخش برنامه های آموزشی بین المللی دانشگاه و از طرف سفارت ج.ا.ا محترم عبدالحمید سکوت و محترمه دیبا مهمند کارمندان این سفارت نیز اشتراک داشتند نخست از همه رئیس دانشگاه یورازیا به سفیر ج.ا.ا خوش آمدید گفته و وی را به بازدید از موزیم دانشگاه دعوت نموده و سفیر ج.ا.ا با تاریخ و دستاورد های دانشگاه آشنائی حاصل نمودند.

بعد از آن سفیر جمهوری اسلامی افغانستان با ابراز امتنان از پذیرائی گرم رهبری دانشگاه، مسائل همکاری در زمینه هایی مانند تبادل محصلین و هیات های علمی، تحقیقات مشترک و پروژه های آموزشی را پیشنهاد نمودند. از سوی دیگر، رئیس دانشگاه آمادگی خود برای همکاری در این زمینه ها اعلام نمودند.

آقای سیدیکوف گفت: “در حال حاضر در دانشگاه ما به تعداد 13 تن محصلین افغان از آنجمله 11 تن به بورسیه دولتی و 2 تن آنها به مصرف در حال تحصیل هستند و در ماه جون سال جاری نیز 13 تن از محصلین افغان از این دانشگاه سند فراغت حاصل نمودند.”

و در اخیر مجلس طرفین با تبادل تحفه به یکدیگر اطمینان دادند که این جلسه آغاز همکاری های همه جانبه بین سفارت جمهوری اسلامی افغانستان و دانشگاه یورازیا خواهد بود.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Follow by Email