جلالتمآب میر رحمان رحمانی، رئیس ولسی جرگه جمهوری اسلامی افغانستان و محترم محمد فرهاد عظیمی، سفیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان با محترم نورلان نیگ متولین، رئیس مجلس قزاقستان دیدار نمودند.

در این دیدار که از طرف دولت جمهوری اسلامی افغانستان هیئت همراه رئیس ولسی جرگه و محترم امان الله څمکنی، سکرتر دوم و مسول سیاسی و اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی افغانستان نیز حضور داشتند، نخست از همه آقای نیگ متولین  تشریف آوری آقای رحمانی و هیئت همراه شان را به جمهوری قزاقستان خیر مقدم عرض نمودند.

در این ملاقات طرفین روی نقش چهارمین کنفرانس روسای پارلمان در خصوص نزدیک سازی کشور ها، روابط تجارتی، اقتصادی، پروسه صلح افغانستان و سایر موارد ذیعلاقه بحث و گفتگو نمودند. آقای رحمانی از تلاش های همیشگی دولت قزاقستان، برای رفاه و ثبات در افغانستان، و همچنان کمک های مختلف این کشور ابراز امتنان و قدردانی نمودند. در عوض آقای نیگ متولین افغانستان را کشور دوست و برادر خوانده تاکید بر همکاری های بیشتر با افغانستان نمودند.

از سوی دیگر، طرفین تعهد سپردند تا در خصوص نهایی موافقتنامه های دو جانبه، تعرفه های گمرکی، مشکلات تجار افغان و قزاق،  بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان افغان  و سایر موارد باهم یکجا همکاری داشته باشند تا شاهد تحکیم هر چی بیشتر روابط میان دو کشور باشیم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Follow by Email