محترم نجیب الله ناصر، رئیس کمیسیون جوانان، صحت و ورزش ولسی جرگه و محترم محمد فرهاد عظیمی، سفیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان با محترم مسعود پزشکیان، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو نمودند.

در این دیدار که  محترم امان الله څمکنی، سکرتر دوم و مسول سیاسی و اقتصادی سفارت و هیئت همراه ولسی جرگه جمهوری اسلامی افغانستان نیز حضور داشتند، نخست از همه آقای پزشکیان، تشریف آوری محترم محمد فرهاد عظیمی، آقای نجیب الله ناصر و هیئت همراه شان را خیر مقدم عرض نمودند.

آقای پزشکیان،  با بیان اینکه افغانستان و ایران دو کشور هم زبان، هم فرهنگ، همسایه و برادر از دیر زمانی به اینسو با همدیگر یکجا بوده اند، روابط بسیار نیک برادرانه با هم دارند. ایشان بیان داشتند که نیاز است تا دو کشور در بخش های مختلف با همدیگر این همکاری را افزایش دهند تا باشد که در بخش های مختلف برای هر دو کشور موثر تمام شود.

متعاقباً آقای نجیب الله ناصر،  با ابراز امتنان وقدردانی از آقای پزشکیان، بیان داشتند که  ایران از دیر زمانی به عنوان یک کشور دوست و برادر در برهه های مختلف تاریخی  از افغان ها حمایت نموده است. ایشان از همکاری های دوامدار ایران در خصوص فراهم سازی امکانات و پناه دادن به مهاجرین افغان مقیم ایران ابراز سپاس و قدردانی نمودند.

طرفین روی همکاری ها دو کشور در ابعاد مختلف به شمول استفاده یکسان از آب های مشترک، مبارزه با دهشت افگنی، فراهم سازی امکانات بیشتر  و حل مشکلات مهاجرین افغان مقیم ایران بحث و گفتگو نمودند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Follow by Email