محترم محمد فرهاد عظیمی، سفیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان با محترم کایرت توریبایف، معین وزارت تجارت و همگرایی قزاقستان ملاقات نمود.

در این ملاقات که از جانب سفارت افغانستان محترم عزیزالله عمر، مستشار و مسول سیاسی و اقتصادی سفارت نیز حضور داشتند، نخست از همه معین وزارت تجارت و همگرایی قزاقستان سفیر و هیئت همراه شان را به مقر آن وزارت خوش آمدید عرض نموده و در خصوص ساختار اجرایی آن معلومات ارائه نمودند.

در این ملاقات سفیر جمهوری اسلامی  افغانستان خواهان نهایی سازی هر چه زودتر موافقتنامه های دو جانبه و سه جانبه میان افغانستان و قزاقستان گردید. در ضمن ایشان تاکید نمودند تا مشکلات تجار افغان، ایجاد میکانیزم برای استفاده از سیستم بانکی در معاملات تجارتی و راه اندازی کنفرانس های دو جانبه و چند جانبه جهت گسترش داد و ستد تجارتی قزاقستان و افغانستان و همچنان افغانستان با آسیایی میانه صحبت نمودند.

متعاقباً معین  وزارت  تجارت و همگرایی قزاقستان از طرح پیشنهادی استقبال نموده بیان داشتند تا در آینده ای نزدیک یک کنفرانس سه جانبه میان افغانستان، ازبکستان و قزاقستان در شهرترمز جهت تسهیل روند ترانزیت اموال تجارتی افغانستان دایر گردد. ایشان همچنان حل مشکلات تجار را مهم بیان نمودن  و تاکید ورزیدند که در زمینه نهایت تلاش به خرچ خواهند داد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Follow by Email